O nas

Polimex został założony w 1982 roku w celu zaspokojenia potrzeb importerów i eksporterów, którzy prowadzili handel między Europą Wschodnią a Ameryką Północną. Od tego czasu staliśmy się jednym z najbardziej wiarygodnych dostawców globalnej logistyki, transportu i podróży w wielokulturowych społecznościach Kanady.
Canada Leaf

Nasza oferta obejmuje

 • Przesyłki towarowe i handlowe
 • Wysyłka małych paczek (osobistych i komercyjnych) drogą powietrzną lub oceaniczną
 • Wysyłka dowolnego pojazdu: samochodów, motocykli, skuterów, skuterów wodnych, pojazdów śniegowych, łodzi itp.
 • Wysyłka rzeczy osobistych (rzeczy do przesiedlenia)
 • Biuro podróży, planowanie, rezerwacja i organizacja wycieczek i wycieczek
 • Przelewy pieniężne
 • Prezenty i paczki żywnościowe

Polimex Parcels

Od początku naszej działalności w 1982 r. Z pasją szukamy sposobu na połączenie ludzi z całego świata. Po 38 latach i tysiącach lojalnych klientów możemy śmiało powiedzieć, że zapewniamy jedną z najbardziej niezawodnych i godnych zaufania usług kurierskich z Kanady do dowolnych krajowych lub międzynarodowych miejsc docelowych, w tym do Europy i Stanów Zjednoczonych.
Sprawdź ofertę
Truck

Polimex Cargo and Freight Forwarding

Poszerzanie naszych usług, ekspansja na nowe terytoria - zawsze myślimy duże. Zaczęliśmy od koncentracji na zaspokajaniu potrzeb importerów i eksporterów, którzy handlowali między Europą Wschodnią a Ameryką Północną, i znacznie rozszerzyliśmy nasz zasięg na całym świecie.
Sprawdź ofertę
Truck

Fulfilled By Polimex

Wiele rzeczy musi się wydarzyć pomiędzy złożeniem zamówienia przez klienta a dotarciem produktu do jego drzwi. W Polimex dbamy o to „pomiędzy”. Dbamy o obsługę logistyczną,
abyś mógł skupić się na tym, co robisz najlepiej. Od spedycji i odprawy celnej, poprzez magazynowanie, pakowanie i dostawę na ostatnią milę, zapewniamy niestandardowe rozwiązania dostosowane do Twoich unikalnych potrzeb. Dzisiejsi detaliści potrzebują czegoś więcej niż magazynu i ciężarówki – potrzebują partnera, który rozumie ich biznes i działa jak jego integralna część.
Sprawdź ofertę
Forklift

Polimex Travel

W Polimex chcemy wzbogacić życie naszych klientów, pomagając im planować, rezerwować i organizować wymarzone wakacje, wycieczki, wycieczki i loty. Dzięki ponad 38-letniemu doświadczeniu jesteśmy jednym z wiodących specjalistów w organizowaniu wycieczek do prawie każdego kraju na całym świecie.
Sprawdź ofertę
Truck

POLIMEX I MUSKET ŁĄCZĄ SIŁY ŻEBY POMÓC UKRAINIE

POLIMEX I MUSKET ŁĄCZĄ SIŁY ŻEBY POMÓC UKRAINIE

Polsko-Kanadyjska firma transportowa Polimex wraz z Musket Transport Ltd. organizuje zbiórkę darów dla uchodźców z Ukrainy.  Rzeczy będą przyjmowane od wtorku 29 marca między innymi w biurach Polimex w Toronto i Mississuadze. Zebrana pomoc zostanie przekazana do Polski i Ukrainy.

Od momentu wybuchu wojny, Ukrainę opuściło 3.6 milion ludzi. Ponad 2.1 milion osób znalazło schronienie w Polsce.  Jak podkreśla Kris Manitius wicedyrektor Polimex obie firmy połączyły siły żeby zorganizować inicjatywę i umożliwić wysyłkę najpotrzebniejszych środków z Kanady do Polski: „W Polimex jesteśmy dumni, z tego że wspólnie z Musket Transport możemy włączyć się w  inicjatywę pomocy uchodźcom z Ukrainy. Jako polsko-kanadyjska firma, od ponad 40 lat jesteśmy bardzo mocno związani z Europą, dlatego służymy naszym doświadczeniem i pomocą w transporcie pomocy humanitarnej dla poszkodowanych w wyniku wojny. Jesteśmy także wzruszeni wspaniałą postawą Polaków i polskich organizacji, którzy na co dzień pomagają tym najbardziej potrzebującym. Z naszej strony wyrażamy solidarność z Ukrainą i dziękujemy wszystkim, którzy włączają się w pomoc poszkodowanym. W tym trudnym czasie każdy akt dobroci i pomocy ma znaczenie.” – mówi Kris Maniutius wiceprezes Polimex.

Z kolei jak podkreśla Sophie Sniegowski Begidzhanov Specjalistka ds. Komunikacji w Musket Transport Ltd. firma od początku wyraża solidarność z Ukrainą i wspiera wysiłki na rzecz pokoju  i stabilności. „Biorąc pod uwagę historię naszej firmy, wielu naszych pracowników ma słowiańskie korzenie. Dlatego dla nas, tak bardzo ważne jest żeby, gdziekolwiek jest to możliwe, wspólnie podejmować wysiłki na rzecz pomocy. Z tego względu ostatnimi czasy, nawiązaliśmy współpracę partnerską z Polimex Forwarding Corp., w celu zoorganizowania zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy i wysłania ich w ramach pomocy humanitarnej do Polski i Ukrainy” – konkluduje.

Docelowo planowane jest wypełnienie jednego, pełnego kontenera. Wszystkie zebrane rzeczy zostaną przesłane transportem morskim do Polski. Koordynacja całego przedsięwzięcia jest możliwa dzięki wyjątkowemu zaangażowaniu kanadyjskiego i polskiego oddziału firmy Cyclone Mfg., a także polskiej firmy Alfa Forwarding. W Warszawie firma Alfa Forwarding zajmie się odprawą celną, a także zaaranżowaniem transportu z Warszawy do Kraśnika. Dzięki pomocy Pana Andrzeja Sochaja i jego osobistemu oddaniu inicjatywie, dary zostaną ulokowane w magazynie firmy Cyclone Mfg. w Kraśniku. Stamtąd trafią do Lions Club Warszawa Arka, gdzie koordynatorka Pani Hanna Sobiech, zajmie się rozdysponowaniem przesłanych rzeczy do partnerskich klubów we Lwowie, Kijowie i Tarnopolu, a także do ukraińskich uchodźców przebywających w dużych polskich miastach. 

Lista potrzebnych rzeczy:
 • śpiwory
 • podkładki termiczne do spania (sleeping thermal pads)
 • ręczniki
 • termosy
 • worki na śmieci (60 litrów i większe)
 • pieluchy dla dzieci
 • podpaski higieniczne
 • środki przeciwbólowe (Tylenol, Advil)
 • lekarstwa na biegunkę
 • witaminy: (B, C, Calcium, Omega 3, Magnesium, Multiwitaminy)
 • pasta do zębów
 • żele pod prysznic
 • bandaże
 • waciki medyczne


Wszystkie lekarstwa, medykamenty i witaminy umieszczone na liście muszą pochodzić od amerykańskich i kanadyjskich producentów i mieć ważną datę ważności. Nie będą akceptowane np. polskie lekarstwa.

Ze względów logistycznych, organizatorzy proszą żeby dary przynosić w tekturowych pudełkach.

Zbiórka będzie prowadzona w następujących lokalizacjach:

Polimex:

141 Roncesvalles Ave, Toronto od Poniedziałku do Piątku w godzinach  od 10:00 do 18:00, a także w Soboty w godzinach od  10:00 do 14:00.

3145 Dundas St W, Mississauga od Poniedziałku do Piątku w godzinach od 10:00 do 18:00, a także w Soboty w godzinach od  10:00 do 14:00.

3615 Dixie Rd #11, Mississauga od Poniedziałku do Piątku w godzinach od 10:00 do 17:30, a także w Soboty w godzinach od 10:00  do 14:00.

Musket:

2215 Royal Windsor Dr, Mississauga w godzinach od 8:00 do 16:00.

2421 Cawthra Rd, Mississauga w godzinach od 8:00 do 16:00.

7-3350 Ridgeway Dr, Mississauga w godzinach od 8:00 do 16:00.

556 Southdown Rd, Mississauga ze względów bezpieczeństwa lokalizacja otwarta tylko dla  przewoźników z zewnątrz. Kierowcy i przewoźnicy mogą złożyc donację rzeczową lub pieniężną w godzinach: 8:00 do 15:00.

Zbiórka potrzebnych rzeczy rozpocznie się 29 marca 2022r.

W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt:

Polimex: natalia.labuz@polimex.com

Musket: ukraine@musket.ca
Holler Box